Komplikace s DS Fóry na bázi phpBB

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Komplikace s DS Fóry na bázi phpBB

Příspěvek od Pegeucko »

Komplikace s DS Fóry phpBB, phpBB+

Drtivá většina komplikací s fóry phpBB(+) způsobují Cookies a Cache Prohlížeče/Browseru každého uživatele. Je třeba je náležitě upravit, aby se uživatel těmto komplikacím vyhnul.
Proto jsem připravil mini návod, co je pro řešení tohoto problému nutno udělat.
Také bych ještě upozornil, že další z hlavních komplikací bývá Mail. Fórum s ním totiž průběžně komunikuje a pokud je mail zablokován nebo není „validní“ (neexistuje), je vysoce pravděpodobné, že dojde k zablokování registrace (Přezdívky). Proto je tedy dobré se tedy při vyplňování registračních údajů zamyslet, zda se uživatel chce do fóra opravdu dostat. Švindlování s validitou mailu tyto šance snižuje.

Tolik tedy na úvod – nyní již k slíbenému návodu, jak na cookies a cache:
Nejběžněji se používají 3 druhy prohlížečů - Explorer (IE), Firefox (FF), Opera (OP), zaměřím se tedy na ně. Postup je následovný:

Pro FF 1.5xx
V FF najet do Nástroje/Možnosti tam v dialogu Možnosti vybrat v horním menu sekci Hesla.
Dole nad tlačítkem Nápověda je tlačítko NASTAVENÍ - klik.
V otevřeném okýnku (dialogu) v sekci Důvěrná data zaškrtnout vše KROMĚ Uložená hesla.
Pod tím v sekci Nastavení zaškrtnout Vymazat důvěrná data..... a potvrdit OK. To samé OK i v dialogu Možnosti. Vypni prohlížeč

Pro FF 2.0
Nahoře v sekci Nástroje najdi Možnosti.
V sekci Soukromí je část Cookies - tam v Ponechat do: vyber "ukončení aplikace Firefox"
A v sekci Důvěryhodná data zaškrtni Při ukončení...vymazat..data a za tím je Nastavení - tam zaškrtni vše kromě Uložená hesla.
Potvrď OK a vypni prohlížeč

Pro Operu 9.xx
Nahoře v sekci Nástroje najdi Nastavení. Najeď na záložku Pokročilé volby. Vyber Historie a cache a zaškrtni Po ukončení vymazat. poté najeď na Cookies a zaškrtni Při ukončení Opery smazat nové cookies. Potvrď OK a vypni prohlížeč.

Pro IE(verze 6)
Nahoře v nabídce - Nástroje - Možnosti internetu.
Objeví se "dialogové"okno s nabídkou nahoře.
V horní nabídce vybrat Sekci Obecné (standartně se otevře hned při spuštění okna). Uprostřed okna je "klikací" nabídka "Vymazat soubory cookie" , stisknout, potvrdit odstranit.
U IE jsem bohužel nenašel možnost, jak tuto funkci zadat,aby se cookies smazali při každém vypnutí prohlížeče. Je tedy třeba toto při komplikaci udělat ručně a vypnout prohlížeč.
(Pro šťouraly: Někteří mají na ploše ikonu IE jen jako zástupce, proto cestu do nastavení z plochy neuvádím záměrně,abych nemátl.)

Cokies jsou tedy smazány, teď ještě Cache:
V "dialogovém"okně v nabídce (nahoře) se vybere sekce Upřesnit.
Ve středu okna se sjede pomocí boční lišty až úplně dolu a v předposlední nabídce "Vyprázdnit složku Temporary Internet Files...." se zaškrtne ten "čtvereček" před nápisem a vpravo dole stisknout Použít a OK. Opět vypnout prohlížeč.
Pokud provádíte obě operace, stačí vypnout prohlížeč až nakonec.
Při novém spuštění prohlížeče již by problém být neměl.

Vzhledem k dotazům ještě doplním jednu věc,která se přechodem Palby na verzi php BB+ 1.53 změnila. Jedná se o nový způsob Editace/Úpravy již napsaného příspěvku:

Nyní je nutno místo kliknutí levým tlačítkem myší použít PRAVÉ tlačítko a v otevřené nabídce vybrat tuto funkci (u každého prohlížeče se jmenuje jinak) takže je dávám pro všechny "běžné" prohlížeče:

Otevřít odkaz v novém panelu - Firefox (FF)
Otevřít jako nový list - Opera (OP)
Otevřít v novém okně - Explorer (IE)
Další postup je již stejný.


Na závěr bych chtěl zdůraznit jednu věc.
My, Admini Palba.cz, NEJSME autoři Diskuzních Fór na bázi phpBB, ani češtiny,kterou je původně Anglický DS počeštěn. Jsme také pouze uživatelé a možnosti řešit případné chyby skriptů jsou velmi omezené.
Že je phpBB velmi chybové je obecně známo a jeho „obliba“ pramení hlavně z toho, že licence phpBB je FREE – tj. zadarmo.
Tak nás prosím za tyto chyby nekamenujte, my je nezavinily.

Admini DS Palba.cz
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

I když nejsme DS o IT technice, zajímalo by mě, s jakým operačním systémem a prohlížeči se připojujete na Palbu. Používá někdo pro připojení Linux? Nebo jste věrní příznivci Widlí?

Veškeré názory budou vítány
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
EASY_COMPANY
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 13/11/2005, 12:39
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EASY_COMPANY »

momentalne jedu pres wokna pac mam rozbity pc, ale az budu mit zas svyho compa tak muzu udelat test pres linux
Obrázek

Trénink je všechno a i květák je jen vycepované zelí
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

sketch:

Tvůj problém je zřejmě ten, co je popsán v úvodním článku této diskuze - Cache a Cookies. Vyber si návod podle prohlížeče a zkus postupovat dle návodu.
Validitou mailu to nebude - do Palbáckého mailu žádné chybové hlášky nedorazily.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

sa58 píše:I když nejsme DS o IT technice, zajímalo by mě, s jakým operačním systémem a prohlížeči se připojujete na Palbu. Používá někdo pro připojení Linux? Nebo jste věrní příznivci Widlí?

Veškeré názory budou vítány
V práci mám Win 2000 a IE asi 6, doma Mandriva Linux 2007.1 a FF, verzi fakt nevím. Funguje oboje, doma mám rychlejší připojení a IE je v pohodlí a ovládání proti FF jak trabant proti mé oblíbené Toyotě MR2. Navíc v práci (IE) se mi to tady často odhlašuje, pak píšu nechtíc odpovědi jako anonym, nebo nevidím obrázky...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

hmm, zajímavý problémy, většina lidí je nemá, udělej si reinstall.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

já bych to spíše viděl na zabespečení prohlížeče tedy na problém ze zablokováním cookies viz něco podobného v tématu http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=387 ... &start=100
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Opera 9.5, na wXP a na Kubuntu 7.04
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Všíchni co máte problém s přihlašováním mrkněte na tento návod - viz úvodní článek.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Zakázal jsem cookies, hle, jede to... Jinak problém vidím spíše na nekonzistentnost cookies a dat uživatele (rozchází se údaje, např. chyba řazení nebo chybného zápisu). Zkrátka se to někde nesejde. Vyresetoval bych nastavení cookies na serveru, sice se každý bude muset znovu přihlásit, ale mělo by se tomu zamezit.
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

Funguju na více fórech nejen o historii (mimo jednoho jsou všechny phpBB) a zatím jediné, kde mi blbne přihlášení je právě tohle. Je to škoda, protože tohle mě baví nejvíc a když se mi stane, jako třeba před chvílí, že mi to furt hlásí "nepřihlášen" a když se po asi 20ti pokusech konečně přihlásím, zjistím, že mě to vlastně asi přihlásilo i před tím, protože tam je čas minulého přihlášení z toho mého prvního pokusu. Pak třeba nevidím nové příspěvky, protože už jsem vlastně přihlášen byl, jen nějak napůl a nemůžu ani přispívat.
Promazat cookies atd sice funguje spolehlivě, ale ruší to spoustu "urychlení" a podobných záležitostí, stejně jako automatické přihlašování na všechny fóra a maily a když to musím udělat každý týden, je to otrava.

Další věc je upozorňování na mail, neví někdo, proč to občas (často) přestane chodit? Pak se po týdnu podívám do sledovaného topicu a nestačím se divit, co se tam objevilo. Jindy mi zase chodí upozornění několikrát po sobě, i když by neměla, protože jsem mezitím nekliknul na předchozí odkaz a nenavštívil dotyčný thread.

Ten ověřovací grafický kód, co z bezpečnostních důvodů naskočí po chybném heslu, radši komentovat moc nebudu, jen že je to jeden z těch méně přehledných a čitelných a že bych tam dal alespoň upozornění, že rozlišuje velká a malá písmena, i když snad malá ani nepoužívá.
No, měl jsem půl hodiny na přečtení novinek a obojí je v háji, novinky abych jen půl hodiny hledal...

Poradit si jakž takž umím, ale řešení je to jen tak napůl. Celý tenhle příspěvek nemá být kritikou, spíše je myšlený jako dotaz, co s tím, aby to fungovalo lépe, zvláště to posílání mailů s novými příspěvky do témat mi chybí sakra hodně...
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“