Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Ejdou Rotacak: a jak se těch "i have dream" zbavit? Jasně, klidně můžu odpálit ty nejprofláknutější, jenže.. kde je ta hranice "i have dream"? To co navrhuješ se může velmi rychle zvrtnout v likvidaci členů, kteří nemají ten správný "světonázor". Já jsem dost rád, že Palba.cz se snaží udržet neutrální status, byť to někdy sklouzne oběma směry. Takže:

"i have dream"

a prosím Aktualnikonflikty.eu(cz) zde neřešte. Přeji jim jen to dobré, ale s Palba.cz už to nemá nic společného.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Špatně jsem svůj text formuloval. Nechtěl jsem to koncipovat jako návrh - v podstatě se v mém příspěvku jednalo také o "I have a dream". Mám sen, že Palbáci ukočírují svůj politický postoj a ten se nebude odrážet v jejich příspěvcích. Sám víš Skelete nejlíp, že občas pak člověku vyskočí žilka na čele, když čte s jakou jistotou uživatel XY prezentuje svůj světonázor a sráží techniku druhé (té špatné) provinience na samotné dno - že jim není blbé dělat z nich křováky. Největší chybou je podcenit nepřítele
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Dzin »

Ejdou Rotacak
Jací "expalbáci" byli odtud vyhoštěni? Přiznám se, že jsme toto nějak nezaznamenal. Pokud vím, na palbě se rozhodlo, že se zde nebudou aktuální konflikty probírat a pro ty, kdo chtěli tak si zřídili jiné diskuzní forum. Ale že by je někdo z palby vyhostil to opravdu nevím.

Jinak koukat mezi prsty na někoho je obvykle spíše jen vyjádření pocitu zmíněného než že by to opravdu někdo dělal. Ostatně v prehistorických dobách se tu někdy objevoval také podobný názor ve vztahu fronty k palbě. Takže vlastně jsme se díval skrz prsty sám na sebe. ;) Na frontě jsem toto nikdy nezaregistroval a ani teď na palbě nevím, že by se někdo na lidi z té skupiny díval tak, jak popisuješ.


Polarfox
Musím jít zkontrolovat poštovní schránku, jestli tam není šek. to je tím, že od rozšíření internetu klasickou poštu už vůbec nevyužívám. :D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

kenavf píše:Môžeš uviesť zdroj o tom platení?
Když na to budu mít čas a najdu to (jestli to po těch měsících ještě existuje), tak klidně. Ale upřímně k čemu ti bude cynt nějakého uživatele v diskuzi pod článkem nějakého "nacionalistického" nebo podobného webu? Já to uváděl jen jako příklad toho, na co může člověk na sebe v dálavách internetu narazit.
Ejdou Rotacak píše:Nicméně není úplně od věci připomenout, že POUZE TAM měl člověk možnost vidět aktuality sakra za čerstva.
To byla možná původní idea, dokud to nějak jakžtakž držel kulturně a v určitých kolejích mepu a než se to trhlo z Palby. Posléze se to neuvěřitelně rychle zvrhlo a dost brutální část obsahu tvoří bulvární politika (samozřejmě jen v jedné linii, což moc nenapovídá tomu, že by osazenstvo AK bylo plurálního rázu), příspěvky o černoších, spiknutích, propadech měny, hroutícím se tom či onom (což vše má s konflikty a původní ideou praprd společného) a nikdo, absolutně nikdo to tam nemoderuje a nekrotí. Naopak místa nejvyšší to nezřídka podporují a sama plevelí...v paměti mi např. utkvěl Wuvirr nebo jak se to psalo. Takže k mé osobní skepsi ohledně AK mám jistý základ. A byl bych velice na pozoru, kdyby se něco takového z AK zavádělo zpět na Palbu, když se nám ji horko těžko povedlo uvést do starých poklidných kolejí. Nikdo nechce na AK cíleně koukat skrz prsty, ale to co se tam na pravidelné bázi děje je prostě strašné (a je to zcela v rozporu s pravidly, která zde třeba kdysi mepu razil)...ale bude se to svádět na rivalitu, zášť a podobné věci.

Já jim také přes to všechno v žádném případě nepřeji nic zlého a ani nikdo jiný z moderátorů. Ale všichni si musí uvědomit, že jsme se jako dvě entity rozešly každá svou vlastní cestou a za tím vším byla udělána velká tlustá čára. A tyto dvě entity jsou svými principy a obsahem neslučitelné a musí každá zůstat za svou čárou. Já svou kritikou AK pouze upozorňuji na tu neslučitelnost, protože někdy tu proběhnou určité stesky po něčem, co Palbu jako relativně harmonický a v čase se držící celek téměř zabilo. Jestli je ten celek dobrý nebo špatný je na individuálním posouzení a preferencích, ale stále je tu možnost volby - buď Palba nebo AK a nebo obojí při dodržení příslušných pravidel té či oné strany. Nikdo nemá nikam cestu zavřenou a je lepší mít dva funkční celky než jeden nefunkční. Ale nemixovat je.

Jak psal skelet..už to nemá nic společného a rozvíjet to je zbytečné a akorát to opět rozvíří emoce.
Ejdou Rotacak píše:Když už tu dávate bubeníka lidem za to, že do diskuzí tahají politiku, popřemýšlejte i o tom, jestli není vhodné doporučit pár přispěvovatelům z týmu "I HAVE A DREAM", aby se při psaní příspěvků vyvarovali cíleným mystifikacím ve snaze strhnout na svou stranu pár "víkendových palbáků, kteří se moc neorientují"
A když už to nadnášíš, tak nemluv jak delfské mystérium a postav se k tomu čelem jako chlap (ostatně měli jsme o tom ne tak dávno diskuzi přes SZ ne?). K tomu ti mohu říct následující:

1) Ano, jsem poslední dobou příjemný jak osina víš kde a často bych měl raději mlčet (což ovšem neznamená, že si za tím nestojím). Nedovolávám se ovšem a nechci žádné výjimky a pokud mě za to někdo opentlí, tak nebudu dělat vlny...jsem si vědom toho, že operuju v poslední době sem tam na hraně. Ale o tom všem nerozhoduji já, nýbrž ostatní. A fakt si nemysli, že mám dojem, že jsem nedotknutelný a vše mi projde...naopak kdybych se o to snažil, tak budu podřezávat větev celému principu, Palbě a tomu, za co brojím.
2) Ale zásadně si vyprošuji nařčení z nějakých cílených mystifikací. Nepouštím se do něčeho, co si nejsem schopný obhájit a kdokoli má možnost to rozporovat. Pokud to lidé jako ty neudělají (ostatně měli jsme o tom tu debatu, že?), ale přesto dál pokračují v těchto nařčeních, tak je to bohužel lež a cílená mystifikace z druhé strany. Nelze stavět neplatnost argumentů druhého na tom, že je podává kysele/škodolibě a že tě štve...pořád to může být pravda. Nebojuji předem prohrané bitvy, kde budu vědět, že v prvním kole dostanu hned od kolemjdoucího oponenta KO.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Polare tohle chápu a přijde mi, že teď trochu reaguješ formou "Já o voze a ty o koze". Respective rozvíjíš myšlenky, které mě při psaní příspěvku buď ani nenapadly, popřípadě napadly, ale ani náhodou bych je dále nerozvíjel.

Aktualni konflikty - ok, mlčím. Jen mi je subjektivně líto, že nemohu napsat odpověď na tvůj dlouhý příspěvek. Respective mohu přes SZ, ale já chci odpovědět veřejně, protože by má odpověď nebyla v rovině, která by ostatní pobouřila a měli chuť reagovat dál - pohlídal bych si, jak to napsat.

Znovu mě vyzýváš, abych se k tomu postavil jako chlap. Polare buď jsem natvrdlej, nebo jsi natvrdlej ty. Přes SZ jsme se nakonec pochopili a já usoudil, že si poznal, že nejsem krysa, co se vyhýbá odpovědím a reagoval jsem na tvé příspěvky pružně a tak, aby jsi dostal zcela zřejmou odpověď a nemusel si nic domýšlet. O dva měsíce později mě znovu vyzýváš, abych se k tomu postavil jako chlap....krucipísek. To píšu texty, které jsou vyhýbavé a nejasné? Pokud máš na mysli "postav se k tomu jako chlap" v rovině "řekni koho konkrétně myslíš", tak dobrá. Ano, hodně kategoričtí ve svých
závěrech jsi ty a Dzin. Do detailu jsem ti přes SZ psal, že sem chodí spoustu lidí, kteří jen čtou a drží hubu....taky čtou ATM, taky chodí do knihovny, taky chodí na cizojazyčná fóra - mají podobné, né-li obsáhlejší vědomosti. Jen prostě drží hubu a necimtají si pentli na fóru. Pouze bych si přál, aby jste své příspěvky psali bez nádechu "I HAVE A DREAM", více bez subjektivních pocitů - tak jako to umí COVER, SKELET, JULESAK,ALCHIK a ostatní chlapi, kteří píšou k tématu, ale nemají za potřebí do svých příspěvků tahat jízlivé poznámky a věčné pochyby. A to si vem, že ti to píše v podstatě rusofób :-)

Pánové nic ve zlém! jen slovo do pranice k zamyšlení. To že na něco upozorním ještě neznamená, že si má druhý myslet, že mě štve jeho osoba - štve mě jen to, jak to někdy prezentuje
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Ejdou: Hele podívej, tohle je pořád to samé (a co už jsem také bohužel naivně myslel, že jsme vyřešili, ale dva měsíce poté to mám zase na krku v bledě modrém)..."je jedno, jestli to bude či nebude pravda, hlavně když to bude hezké, nekonfliktní a příjemné". Můj styl se asi nikdy zásadně nezmění, ale zase víš vždy na čem jsi a nebudu ti ničím cíleně/z pohodlnosti blbnout hlavu.

To je vše, co ti k tomu mohu říct.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Ejdou Rotacak píše:Špatně jsem svůj text formuloval. Nechtěl jsem to koncipovat jako návrh - v podstatě se v mém příspěvku jednalo také o "I have a dream". Mám sen, že Palbáci ukočírují svůj politický postoj a ten se nebude odrážet v jejich příspěvcích. Sám víš Skelete nejlíp, že občas pak člověku vyskočí žilka na čele, když čte s jakou jistotou uživatel XY prezentuje svůj světonázor a sráží techniku druhé (té špatné) provinience na samotné dno - že jim není blbé dělat z nich křováky. Největší chybou je podcenit nepřítele
vlastní politický postoj, nebo-li "světonázor" jde ukočírovat stěží nebo vůbec. Tvůj "i have dream" funguje jen tam, kde se téma prakticky vůbec nedotýká politiky, což v dnešní hyperkorektní době není prakticky nic. Takže snahou je politiku co nejvíce potlačit, ale nechat zde i prostor se slušně vybouřit v Hospodě. O což málokdo stojí, protože "politici" potřebují obecenstvo.
A jestli mi někdy naskočí žilka na čele? Pochopitelně, že ano. Zrovna nedávno jsem byl vytočený extrémně do běla, však kluci moderátorští ví.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Zemakt »

A jestli mi někdy naskočí žilka na čele? Pochopitelně, že ano. Zrovna nedávno jsem byl vytočený extrémně do běla, však kluci moderátorští ví.
Těžko věřit, muhee :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: 24. říjen 1960 - Neštěstí nechodí po horách

Příspěvek od Alfik »

Pátrač píše:Stuka už asi s námi spolupracovat nebude. Nedá se nic dělat.
A copak, zase jí někdo napsal něco, po čem se "nastartovala"? :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: 24. říjen 1960 - Neštěstí nechodí po horách

Příspěvek od Pátrač »

Alfiku, já mám pocit, že sem dal práci o těžbě kovových rud. Následně se do ní opřel Franns Trubka, že tím plevelí Palbu nevojenskými věcmi, a bylo vymalováno. Asi se pěkně sekli a výsledek je velké ticho. Já jí psal, že se má na tento konflikt vykašlat, sám mám v šufleti práci na téma těžba surovin v pravěku - možná nesmírně zaímavou ukazující neuvěřitelnou schopnost lidí už před tisíci lety těžit potřebné suroviny a to i hlubinným způsobem.

Tím jsem tu její práci chtěl doplnit. Časem to ale vydám. Zatím nedělám nic .

Jarl se i pokoušel oslovit, ale prý mu neodpověděla. Je to škoda ale nutit ke spolupráci nikoho nejde.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: 24. říjen 1960 - Neštěstí nechodí po horách

Příspěvek od Franz Trubka »

Uz jsem se k tomu nechtel vracet,ale zadnou vinu osobne necitim.....
-muj nick je Franz Trubka :D
-Stuka sem dala clanek o hornictvi na Slovensku v minulem a predminulem stoleti
-na muj dotaz,proc sem dava clanky,ktere jsou mimo smerovani Palby me obvinila
z nacionalismu,senility atd.
-chtel bych pripomenout,ze to nebylo prvni prasknuti dvermi od Stuky.
Kdyz vedeni Palby zavedlo 'hnede" moderatory a na ni se nedostalo,
odesla a vymazala vsechny sve clanky.....
-osobne jsem Stuku nikdy nevidel,nemluvil jsem s ni,jeji pusobeni nebo nepusobeni
na Palbe je ciste jeji vec
-Vic uz se k tomu nebudu vyjadrovat
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: 24. říjen 1960 - Neštěstí nechodí po horách

Příspěvek od Pátrač »

Franzi, nic ve zlém- prostě to byl norální střet názorů. A Takových zde bylo a bude hodně. Stuka si to vyhodnotila aodešla. Ať se má dobře. Čekej PM.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Re: 24. říjen 1960 - Neštěstí nechodí po horách

Příspěvek od Hektor »

Patrač: a bude ten článok o tažbe v praveku? Zaujímalo by ma to.
Stratiť akéhokolvek autora je nepríjemné lebo článok sa sám nenapíše. A hlavne ak sa nepáči stačí ho nečítať.
Viete že sú ludia s nimiž sa nedá po dobrom ani po zlom preto vas prosím ked sa vam článok nepozdáva, radšej držať hubu. Príspevok poprisím presunút, spolu s diskusiou čo k nemu viedla
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jarl »

Přesunul jsem sem posledních pět příspěvků, ať Pátračovi neplevelíme původní vlákno.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Alfik »

Mě by ta těžba taky zajímala.
Já vím, sám jsem něco podobného kdysi vytýkal jednomu Palbáku (že sem napsal něco "nevojenského"), ale mýlil jsem se tehdy.
Třeba se zase objeví a tu práci sem dá :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Nevojenská historie je na Palba.cz povolena, již delší dobu. Přeci jen je zbytečné odrazovat případné zájemce o tuto část historie, když mohou být přínosem i pro ty co se orientují na tu vojenskou část.
Takže pokud někdo má takové téma, nechť se do něj směle dá, a pokud váhá nad vhodností onoho tématu, tak ať kontaktuje mne nebo některého z mých kolegů.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Hans S. »

Mně by ta těžba taky zajímala :)
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pátrač »

Úžasné - Hans je živej. Bráško je živej i Cassius? Dlouho jsem Vás neregistroval. A ta těžba bude, mám to v merku a dám tomu přednost. Nic neovlivnilo vývoj civilizace a vojenství tak jako těžba rud a tím přechod od kamenné štípané či broušené industrie na měděnou, bronzovou a železnou industrii.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od knezdub »

Těžba kovů je regulérní vojenské téma.Ať už (primárně) jako zdroj materiálů k výrobě dokonalejších zbraní, tak i (sekundárně) jako zdroj problémů při ovládnutí nalezišť a jejich vojenském řešení. Taky se stavím do fronty čekatelů :)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tomass
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 30/10/2014, 14:49
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tomass »

Mě osobně přišly články od Stuky skvělé (ač psala o tématech, které mě v podstatě nezajímají) a myslím, že to sem zcela bezezbytku patří. Těžbě kovů proto taktéž nemohu než fandit.
If you're going through hell, keep going. -- Winston Churchill
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“