Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Halladin
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 21/7/2014, 11:56
Bydliště: Hustopeče

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Halladin »

Lucius píše:Prečo sa s tým preboha nezmierite, že Mepu dostal BAN?
.
Protože bez něj tu nebude skoro co číst.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Dzin »

Už jsem nechtěl, ale prostě to nejde. A tu už jsem tu kdysi psal, takže
Dzin píše:problém není v tom, že by moderátoři nezvládali svojí práci, byli zaujatí nebo málo přísní. Jediný problém je, že někteří uživatelé nechtějí číst něco jiného, než to, co sami prezentují a když se s tím setkají, reagují neadekvátně. Zpřísnění pravidle jim nijak nepomůže, protože to neodstraní jejich problém, tedy příspěvky, které se jim nelíbí.
přímo na toto se to úplně nevztahuje, ale podstata zůstane stejná. Proto je to tu zase jen o mlácení prázdné slámy. Je mi Mepu líto, ale dojel na to, co se tu dříve rozpoutalo. Čili reakce
skelet píše:Víc už nemám co k tomu dodat, vše již bylo za mne řečeno.
je optimální reakce a té bychom se měli držet všichni. Ať tu napíšete cokoliv, základní problém výše napsaný to ve vláknu o Ukrajině nezmění.
Myslím, že jsem už také vyčerpal vše, co jsme měl na srdci.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Líbi se mi jak někteří do všeho musí promítat svoji paranoiu..
ObrázekObrázekObrázek
Halladin
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 21/7/2014, 11:56
Bydliště: Hustopeče

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Halladin »

skelet píše:Líbi se mi jak někteří do všeho musí promítat svoji paranoiu..
Neurčitá co se týká adresátů, ale přece jen diskreditace dislutujících jiného názoru. Špatně zastřený flame :-)
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

Hodím sem ještě pravidla - celé znění:

Zde budou platit pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- jsou povoleny pouze příspěvky s odkazem na zdroj
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora s přezdívkou "Lord")

Na základě Vašich přání končím s benevolencí v tomto vlákně.
Od 3.10.2014, 15.00 hodin středoevropského času platí následující:
- jakýkoliv příspěvek bez udání zdroje bude vymazán a jeho autor bude na měsíc zabanován
- jakýkoliv příspěvek bez překladu citace bude vymazán a jeho autor bude na měsíc zabanován. (Pokud si někdo myslí, že cizojazyčná citace bude mít několik řádků a překlad odbude výcucem, tak je na omylu)
- jakýkoliv příspěvek, ve kterém někdo někoho slovně napadne bude vymazán a jeho autor bude na měsíc zabanován
- ti kteří již v minulosti byli napomenut, dostane BAN na tři měsíce
- ti kteří již v minulosti dostali krátkodobý BAN, dostanou BAN na šest měsíců až na stálo
Pánové, výklad - Všimněte si, červeně označené větičky!

Zdrojem jsou myšleny i videa k věci, videa na youtube, apod. Dále je třeba dávat pozor na diskusi. Co je vlastně diskuse :?:
Diskuse je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek ...
Svým způsobem lze napsat, že Mepu načal diskusi. Na druhou stranu už další reakce na to asi nebyly.

A co rozumíme pod pojmem diskuse na Palbě - osočování, napadání, sdělování vlastních názorů, emotivní výlevy ... atd.
To by šlo v našem případě do toho zahrnout, a zase je to na citu moderátorů.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od CAT »

Halladin píše:
Lucius píše:Prečo sa s tým preboha nezmierite, že Mepu dostal BAN?
.
Protože bez něj tu nebude skoro co číst.
To si děláš srandu? Za 4 měsíce si tu stačil proštudovat všechno to jako i všechno od takového Michana? A nechceš odejít, když ti Palba nemá kromě Mepua co nabídnout?
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Halladin
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 21/7/2014, 11:56
Bydliště: Hustopeče

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Halladin »

Cate,

momentálně mě zajímá Ukrajina, protože tamní dění může ovlivnit i nás -negativně - na rozdíl například od rozboru toho, zda bylo lepší T 34 či Panther, a jiné podobné články, proti kterým nic nemám, dokonce je čtu, ale momentálně nejsou aktuálni. Alespoň ne pro mě. Ale každej jsme ňákej.
Když si je přečtu za rok, nic se nestane.

A tu výzvu k odchodu jsem přeslechl.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od p3tris »

CAT píše:To si děláš srandu? Za 4 měsíce si tu stačil proštudovat všechno to jako i všechno od takového Michana? A nechceš odejít, když ti Palba nemá kromě Mepua co nabídnout?
Mluvíš mi z duše. Palba je plná zajímavých témat a je velká škoda, že poslední dobou se to tu točí hlavně okolo krize na Ukrajině a několika "křiklounů".
Někteří tím byli natolik znechuceni, že sem, k naší škodě, skoro přestali psát. Mě osobně třeba opravdu zajímají víc témata historická, než současná.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Halladin
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 21/7/2014, 11:56
Bydliště: Hustopeče

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Halladin »

p3tris píše:
CAT píše:To si děláš srandu? Za 4 měsíce si tu stačil proštudovat všechno to jako i všechno od takového Michana? A nechceš odejít, když ti Palba nemá kromě Mepua co nabídnout?
Mluvíš mi z duše. Palba je plná zajímavých témat a je velká škoda, že poslední dobou se to tu točí hlavně okolo krize na Ukrajině a několika "křiklounů".
Někteří tím byli natolik znechuceni, že sem, k naší škodě, skoro přestali psát. Mě osobně třeba opravdu zajímají víc témata historická, než současná.
Když ti "křiklouni" jsou na Ukrajinských tématech, jak mohou rušit poklidně diskutující na "historických" tématech ?
Nechápu.
Já proti tomu, že tě zajímají historická témata vůbec nic nemám. Užij si jich.
Ovšem nemělo by vadit tobě, že jiné zajímají aktuality.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Franz Trubka »

Meli bychom se vsichni uklidnit a zacit premyslet
1/ jsme spolek se stejnym nebo podobnym konickem a jsme predevsim vice mene dospeli
2/ i kdyz se chlubime na portalu ze mame vice jak 3000 clenu, tak aktivnich je cca 200-250
3/ proc vznikla takhle tvrda a restriktivni pravidla? Protoze po zacatku valky na UK prislo spousta lidi,
kteri se snazili za kazdou cenu zviditelnit a bohuzel take snaha dostat se v navstevnosti pred Valku.cz.
Ze to bylo kontraproduktivni je zcela jasne /aspon pro me/.Tohle je jeden z dusledku.
4/ moderatory je treba respektovat, snad by ale nekdy stacil trochu umirnenejsi pristup...
5/ pokud se Mepu po banu snazil znovu prihlasit a snazil se upravit Jarluv avatar, bylo by dobre to otevrene napsat
a neuzivat jenom naznaky /prispevek od Polara/
6/ anketa vyzniva velmi jednoznacne. Takze by mel byt Mepuv ban bezodkladne zrusen. Nazor tolika lidi by mel byt vyslysen
pravidla, nepravidla.Stejne jak byla zavedena, tak se daji zrusit nebo upravit
Naposledy upravil(a) Franz Trubka dne 4/11/2014, 19:08, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Halladin
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 21/7/2014, 11:56
Bydliště: Hustopeče

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Halladin »

Návrh pravidla reakce na komentář podezřívaný z toho, že obsahuje Fake nebo nějaký nesmysl.
1. Je možná reakce jen jedna, obsahující zdůvodnění, proč je to Fake.
2, Reaguje jen jeden , pokud se stane ( a lehce se stát může ) , že v pořadí druhý napíše reakci, bez toho, že by tušil, že už někdo reagoval (na monitoru to nevidí), sám si ji smaže. Pokud ne, dostane ban na týden.
3. Možná by bylo vhodné umožnit vkládání talových to reakcí až po určité době členství, anebo po určitém množství komentářů,

Výsledek by byl, že by na stránce zůstal originální příspěvek, a jen jeden se zpochybněním, nějak vyargumentovaným.
A čtenář si bude muset poradit sám - zda ty výhrady bere nebo ne.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

V soukromých zprávách mám také náměty od členů na změnu či upřesnění pravidel, ale dyžtak je pište i Skeletovi, protože ten nejvíce bdí nad tímto vláknem, a měl by s nimi případně také souhlasit.
Hlavně to udělejte, tak, že až bude nějaký další FAKE (nebo něco jiného) a ono je obtížné určit v čem a co je fake s jistotou. Tak zase aby jste to všechno nešroubovali na poslední případ, a pak najednou se neměnily při další příležitosti pravidla ad-hoc.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Bax »

jarl píše:Už před časem jsem jistému uživateli psal v SZ a totéž jsem uvedl i v moderátorském doupěti, že zpřísněná pravidla jsou jasně daná i s tresty, a že je budu udělovat padni komu padni, bez jakýchkoliv výjimek. Mně je jedno jestli je poruší nováček, zasloužilý uživatel, nebo moderátor. Jakmile uvidím vadný příspěvek, dávám bez diskuse ban. Mepu pravidla porušil tím, že odcitoval jiný příspěvek, napsal k němu svůj názor (zakázaná diskuse) a neudal žádný zdroj, který by jeho názor podporoval (příspěvek bez zdroje). Pokud chtěl upozornit na podle něj nevhodný příspěvek, měl k tomu dost možností neodporujících pravidlům. Tady není co řešit, za stejné přečiny tu dostalo ban mnoho „bezejmenných“ uživatelů a bylo by pokrytecké tvářit se, že pravidla platí jenom pro někoho a „zasloužilý“ uživatel si může dělat co se mu zachce.

Druhá věc je jeho chování po udělení banu. Nejenže se ihned zase zaregistruje (dvakrát). Ale místo aby přišel s pokorou, tak na mě ve svém avataru ukáže vztyčený prostředníček, tváři se, že jsme na něj všichni krátcí, a že se bez něj Palba neobejde, v kterémžto mylném názoru jej tu kde kdo podporuje. Otevřeně říkám, že jsem mu ban dával nerad a udělal jsem to jenom proto, že žádná jiná možnost podle pravidel nebyla, ale po jeho slavném návratu mě to už vůbec nemrzí.
Takže celý problém je v tom, že Mepu nedodal zdroj k tomu, že se mu nezdá tráva na videu vzhledem k ročnímu období.
To snad každý ví, jak tráva vypadá v různých ročních obdobích. Protože se jednalo o obecně známou věc, nedodal link.

Dobře tady máš odkaz, kde je popis trávy.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%A1va
Link jasně dokazuje změnu barvy v ročním období. Mepu asi nějak posoudil travní porost a vyhodnotil video jako fake.


Uvědomte si, že on sem dává videa a obrázky už půl roku a vidí, jak se průběžně mění tráva a počasí na UA a musí mu být divné, že všechna ostatní videa mají travní porost jiný, než toto.
Navíc to samozřejmě vidí i na videích a obrázcích, které vyfiltruje a nepusí je sem.

Samotné video je minimálně nedůvěryhodné, protože tam není nic vidět, čeho by se kdokoliv mohl chytit a určit, co se tam opravdu děje.
Pod videem na YT se někteří osočují, že je to vozidlo druhé strany a ne jejich.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Halladin píše:Když ti "křiklouni" jsou na Ukrajinských tématech, jak mohou rušit poklidně diskutující na "historických" tématech ?
Nechápu.
Třeba tak, že si momentálně vyřvávají (a nic jiného to není) výjimky a tím podrývají pravidla, autoritu a ovlivňují celou Palbu. Nikdo mu ten ban nedával rád (ačkoli polovina osazenstva patrně věří, že nás najal Porošenko nebo CIA, abychom ho zlikvidovali)...celé to probíhalo stylem "a do prčic....no nedá se svítit, padni komu padni". Litoval jsem ho ale přesně jen do té doby, než hodil moderátorům rukavici do ksichtu svou novou registrací a przněním Jarlova avatara (což je provokace, fakáč a ne rozumný postup). Kdyby to neudělal, mohlo se to a řešilo by se to více v klidu. Dále jsem ho litoval jen do doby, než se tu strhla tahle lavina...část za něj fakt upřímně bojuje, zatímco jiní si jako správní rowdies přišli jen při té příležitosti zabojovat s moderátory, řešit staré křivdičky a Mepu je pro ně druhotný...a nemám bohužel náladu rozlišovat, kdo je ten hodný a kdo zlý. Všichni se prezentují jako z jednoho pytle, tak ať skončí v jednom pytli.
Lord píše:Ty máš Polare talent vystupovat a obhajovat se teatrálně, a tím docela dost lidí nakrkneš. Tuhle rovinu pak někteří těžko zkousávají.
To mají celkem blbý. Také musím dnes a denně poslouchat do zblbnutí osočování, polopravdy či vyložené lži, ať už přímo na mou osobu nebo obecně...a třeba do zblbnutí někomu opakovat jedno a to samé, co nechce pochopit (většinou cíleně). A nikdo mě nelituje.
Mirek58 píše:Polarfox:
Palácový převrat, dělají ti, co se derou do paláce a to já rozhodně nejsem.
Ne, ty jen ponoukáš Lorda (protože o něm jako zdejším neoficiálním sponzorovi konspirátorů víš, že je na vaší straně :) ) ve smyslu "to vedení (Lord)...by mělo..pokud mu to tento...nevyhovuje..něco s těmi ostatními mody udělat". Fakt srandovní :D

____________________

Mimochodem co je to ten FAKE, o kterém zde mluvíme? Mělo by se to přesně definovat, než se vůbec něco začne řešit. Řada lidí si podle mého totiž naivně představuje, že FAKE je třeba to, co bylo jádrem téhle aféry, a když poté pošle odkaz na článek na aeronetu, kde bude "na Ukrajině viděny americké vrtulníky AH-64", "Porošenko se opět v noci desetkát počůral a ráno se nervově zhroutil z jednání o dodávkách plynu" případně "americký torpédoborec byl vypnut ruským letounem Su-24", že to FAKE není.Že to je naopak relevantní a v západních médiích neprezentovaná a schválně opomíjená informace, o kterou se je nutno podělit s co nejširším publikem...

To jen aby nevznikla mýlka.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Bax: ano, celý problém je v tom, že Mepu porušil striktní pravidla se striktními postihy. Což se tady řeší asi 4 stránky.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Bax píše:Samotné video je minimálně nedůvěryhodné, protože tam není nic vidět, čeho by se kdokoliv mohl chytit a určit, co se tam opravdu děje.
Není tam nic vidět, ale ta tráva je všeurčující...a každý samozřejmě ví, jak vypadá tráva na Ukrajině v tomto období na tomto místě, v tomto a tomto počasí, aby to mohl říci na 120%. Teď to nechci rozviřovat, ale když tě vezmu na některá travnatá místa na jaře nebo podzim, tak nepoznáš ani to pověstný kulový... A to na ní budeš koukat naživo z metru a ne na rozmazaném videu.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Halladin
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 21/7/2014, 11:56
Bydliště: Hustopeče

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Halladin »

Hele Polarfoxi,

je fakt, že očas lžou obě strany . Bohužel ta ukrajinská ( která je ti sympatičtější) o několik tříd blběji a víc.

Chápu, že tě to štve. Holt to dá víc práce ji obhajovat.
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Bax »

Polarfox píše:
Bax píše:Samotné video je minimálně nedůvěryhodné, protože tam není nic vidět, čeho by se kdokoliv mohl chytit a určit, co se tam opravdu děje.
Není tam nic vidět, ale ta tráva je všeurčující...a každý samozřejmě ví, jak vypadá tráva na Ukrajině v tomto období na tomto místě, v tomto a tomto počasí, aby to mohl říci na 120%. Teď to nechci rozviřovat, ale když tě vezmu na některá travnatá místa na jaře nebo podzim, tak nepoznáš ani to pověstný kulový... A to na ní budeš koukat naživo z metru a ne na rozmazaném videu.
To si vyřiď s tím, kdo označil video za fake kvůli trávě.

Já ho označuji za nedůveryhodné z důvodu, že tam nejde poznat čí vozidlo hoří.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Mirek58 »

Dneska v asi tak v 18:40 se na jednom tematu do sebe pustli dva dlouhodobí členové palby a jeden příspěvek byl doslova nechutný.
" Někdo" zasahl, oba smáznul a je klid.
Takže v jiném tematu umí moderátor používat mozek a jinde jen zaříznutí.
Jde o téma, o moderátora, nebo o zúčastněného přispivatele ?
Nebo o vše dohromady?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Farky »

Co třeba prostě respektovat rozhodnutí moderátorů? Možná má někdo mylný dojem že se musejí zodpovídat každému člověku zaregistrovanému na Palbě, ale tak to asi není. Zodpovídají se jen adminům.

Uvědomte si, že jsme tu všichni na návštěvě. Pokud by někdo u vás doma na návštěvě porušil jasně řečená pravidla, nechali byste si od něj říkat co máte dělat? Myslím že ne.

Projevte prosím trochu respektu k lidem co to tu dobrovolně a zadarmo udržují v chodu.

P.S. - může mi někdo osvětlit co má tahle debata společného s tím Kam míří Palba?
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“