Nové fotoalbum - Galerie

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Nové fotoalbum - Galerie

Příspěvek od Pegeucko »

NOVÁ FOTOGALERIE V PROVOZU!

Naleznete jí v záhlaví pod odkazem GALERIE. Prohlížet mohou i neregistrovaní, zatím je ve free modu - uvidíme co s ní provede provozní zátěž. Je do něj přenesena většina fotek z ALBA, které bude postupně blokováno a mazáno. Zůstane v něm pouze sekce Hádejte fotky.

Pro přispívání fotek je ale nutná nová registrace. Protože jsme ale nechali zapnutou funkci Aktivace uživatele, není již nutné dávat mail.
Co ta aktivace obnáší? Po zaregistrování ještě musí Admin aktivovat uživatele,aby mohl přispívat. Je to ochrana před různými demety, kteří by se "lacino" zaregistrovali a pak dělali v Galerii bordel a cpaly tam kde co.
Použít můžete svou stávající registraci z Palby,není to konfliktní.

Integraci do Palby (registrace z Palby rovnou registruje i v Galerii) jsme nedělali ze 2. důvodů.
1) Byl by nutný dosti velký zásah do kódu php a při dalších update phpBB by to vše jen komplikovalo.
2) S integraci počítáme až pro druhou Galerii. Je totiž nutné řešit ještě jeden problém s fotkami. S těmi, co se přidávají k příspěvkům přímo do fóra.
Těch je na Palbě dalších 5500 a k většině je vygenerován náhled,tj dalších 5000 minifotek. Vše se načítá z jednoho Adresáře (orig. řešení od tvůrců php). A než PHP najde v 5000 fotkách tu správnou a pak k ní ještě mezi 5000 náhledy dohledá ten správný,zabere to spoustu času. I kdyby byl servr na Teralajně,toto stejně bude Palbu brzdit.Už 2x se přeskočilo standartní nastavení FTP v počtu souborů v adresáři(2000).
Řešením by možná byl servr s počítačem ze Startreku,ale ten zatím nikdo k pronájmu nenabízí. Takže - uvidíme, zda ta druhá Galerie tento problém vyřeší.

Admini Palby
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Ještě jedna věc:
Pokud se někdo zaregistruje do Galerie, napište prosím sem o aktivaci. Vše se tím urychlí.
Nemůžeme stále kontrolovat, zda se náhodou někdo nezaregistroval a potřebuje aktivovat.

Admini Palby
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

zkouška linku z galerie

měl by být vidět Kingtiger


Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

FORUM FOTO
Vyčerpali ste miesto na disku.

Vaša kvóta je 20000K, Vaše súbory zaberajú 19837K, pridaním tohto súboru by ste svoju kvótu prekročili.

A do galérie sa neprihlásim, páč pre ňu neexistujem :cry:
Čo s tým? :evil:
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Nové fotoalbum - Galerie

Příspěvek od TonyHazard »

Pegeucko píše: NOVÁ FOTOGALERIE V PROVOZU!


2) S integraci počítáme až pro druhou Galerii. Je totiž nutné řešit ještě jeden problém s fotkami. S těmi, co se přidávají k příspěvkům přímo do fóra.
Těch je na Palbě dalších 5500 a k většině je vygenerován náhled,tj dalších 5000 minifotek. Vše se načítá z jednoho Adresáře (orig. řešení od tvůrců php). A než PHP najde v 5000 fotkách tu správnou a pak k ní ještě mezi 5000 náhledy dohledá ten správný,zabere to spoustu času. I kdyby byl servr na Teralajně,toto stejně bude Palbu brzdit.Už 2x se přeskočilo standartní nastavení FTP v počtu souborů v adresáři(2000).
Řešením by možná byl servr s počítačem ze Startreku,ale ten zatím nikdo k pronájmu nenabízí. Takže - uvidíme, zda ta druhá Galerie tento problém vyřeší.


Nevím přesně o čem je řeč, ale nabízím pomoc.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Chcel som nahrať ďalšie obrázky do "forum foto" (http://www.palba.cz/forumfoto/index.php?cat=11085), ale vyhodilo mi to vyššie uvedenú hlášku.
A pokiaľ skúsim "fotogalerie" http://www.galerie.palba.cz/ tak sa tam neprihlásim, pretože meno a heslo mi to nezoberie a nefunguje ani poslanie nového hesla majlom (je možné, že som kedysi kdesi urobil nejakú chybu...)
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Alchymista píše:Chcel som nahrať ďalšie obrázky do "forum foto" (http://www.palba.cz/forumfoto/index.php?cat=11085), ale vyhodilo mi to vyššie uvedenú hlášku.
A pokiaľ skúsim "fotogalerie" http://www.galerie.palba.cz/ tak sa tam neprihlásim, pretože meno a heslo mi to nezoberie a nefunguje ani poslanie nového hesla majlom (je možné, že som kedysi kdesi urobil nejakú chybu...)
Do galerie se musíš zaregistrovat, není nijak propojená s loginem na Palbě. Pokud se ti to nepodaří, ozvi se, mrknu na to. Mezi uživateli Galerie tě nevidím prozatím nevidím.

Ve Forumfotu jsem zvedl pro registrované uživatele kvótu na 30M, zatím si první co na ni narazil.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

Přestalo mi fungovat nahrávání obrázků do Fóra foto. Vždy se objevý nápis: "Předchozí soubor není možné umístit" a "Úspěšně jste umístil všechny soubory", ale na Palbu se nic nového nenahrálo. Pozval jsem si na pomoc kamaráda, který se v počítačích vyzná velmi dobře, ale ani on nezjistil v čem je problém. Zkoušeli jsme nahrávat obrázky z jiného počítače i přímo z internetu, ale výsledek je stále stejný. Netušíte někdo v čem může být problém?

Mám připravený nový článek, ale bez obrázků se mi jej na Palbu dávat nechce, i když asi mi nic jiného nezbyde.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Budeš muset chvilku vydržet, chyba je někde v Coppermine gallery.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Nové fotoalbum - Galerie

Příspěvek od TonyHazard »

jarl píše:Přestalo mi fungovat nahrávání obrázků do Fóra foto. Vždy se objevý nápis: "Předchozí soubor není možné umístit" a "Úspěšně jste umístil všechny soubory", ale na Palbu se nic nového nenahrálo. Pozval jsem si na pomoc kamaráda, který se v počítačích vyzná velmi dobře, ale ani on nezjistil v čem je problém. Zkoušeli jsme nahrávat obrázky z jiného počítače i přímo z internetu, ale výsledek je stále stejný. Netušíte někdo v čem může být problém?
Mám stejný problém !!! Jak píše sapík, nutno počkat (článek bez obrázků tam dávat nebudu)

(jak jsem vyzkoušel, problém se týká obou, Fórum Fota i Galerie)

Dopl. zprávy : Abych nevytvářel nový příspěvek, hlásím, že nahrávání do FotoFór už šlape.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Safra, pozdě, dnes to již nestihnu. Tak si holt na "M-4: kladivo na USA" budete muset ještě pár dní počkat.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

YAMATO:
Nebyla to chyba Palby, jak sem ti včera naznačoval, když jsem se to pokoušel řešit. Bylo to někde v právech servru, kam nikdo z nás Adminů nemá přístup. Museli jsme sehnat majitele servru a to se v sobotu a neděli dělá hůř než ve všední den.
Takže se můžeme jedině omluvit za něco, co jsme stejně nemohli ovlivnit.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Však to nebyla výčitka, moc dobře vím, jak jsi včera hledal důvod těch problémů.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tak se marně snažím zaregistrovat do Foto Galerie, nemůžu najít žádné registrační " tlačítko ".
Jinak jsem další kdo narazil na limit Foto Fóra...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Nové fotoalbum - Galerie

Příspěvek od TonyHazard »

kopapaka píše:Tak se marně snažím zaregistrovat do Foto Galerie, nemůžu najít žádné registrační " tlačítko ".
Jinak jsem další kdo narazil na limit Foto Fóra...
Kopíku, žádné tlačítko nehledej, nenajdeš ho. Napiš nějakému adminovi, co sem chodí nejčastěji a zažádej o heslo. A i když budeš (standardně) přihlášený, budeš se muset tímto heslem do FotoGalerie přihlásit (a samozřejmě po ukončení prací se pak kliknutím odhlásit) je to jiné jak u fotoFóra, tam máš otevřeno, když přihlášený do FotoFóra najedeš.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Aha, tak takhle je to...
Díky.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Měl bych takový dotaz, se kterým nevím, kam se obrátit a tady mi to přišlo tématicky nejblíže. Jsem častým návštěvníkem vlákna o modelech a dost často potřebuji vložit obrázek z externího zdroje. Ne teda z palbácký fotogalerie, ale třeba stránek výrobce . Je nějaká možnost, jak tyto obrázky formátovat (velikost) v BBCode, když nemám prosvícenou možnost HTML? Ve FAQu jsem nic nenašel, jen že mi může administrátor HTML povolit. Díky.
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“