REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4088
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

Momentálně pracuji na článku o rakousko-uherských torpédoborcích třídy Huszár a později bych chtěl zpracovat i následující témata:
Italské bitevní lodě třídy Conte di Cavour.
Čínské chráněné křižníky třídy Hai Tien.
Španělské pancéřové křížníky třídy Infanta Maria Teresa.
Japonské bitevní křižníky třídy Kongo.
Britské barbetové lodě třídy Royal Sovereign.
Ruská bitevní loď Andrej Pervozvannyj.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Čínské chráněné křižníky třídy Hai Tien.
Už se těším :)

A poněvadž už jsem pomaličku přestěhován, tak asi zplodím méně známé salvové raketomety a později snad i průřez různými čínskými výdobytky.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Pokud na tom nikdo nedělá, tak si do budoucna rezervuju všechno co jezdilo po kolejích a bojovalo, obrněnými vlaky počínaje, drezínami a automobily konče. Nevím, kdy se k tomu přesně dostanu a je toho opravdu až moc, takže kdyby to někdo chtěl, tak mu dám samozřejmě prostor a vypíchnu zas jen takové ty mé typické lahůdky :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Polarfox: teda, kde ty na to bereš čas?
Já posledního půl roku dodělávám jeden článek ( RBS-70 )a furt to nejde dodělat... :/
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Já nedělám na ničem. No na ničem. Dodělávám jeden starý slib ale moc mi to nejde. Obtížně hledám motivaci vůbec něc psát. A popravdě řečeno mám obavu že tak hned něco nenapíšu.

fandím všem kdo pracují.

Já budu čekat jestli najdu chuť .
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Polarfox: teda, kde ty na to bereš čas?
Čas celkem je, horší je to s psaním :)
Já budu čekat jestli najdu chuť .
Tak ty máš vždy 100 stránkový elaborát, to se ani nedivím, já bych to asi nedal. Jsem zjistil, že strašně odbíhám. Vždy si najdu něco nového a horko těžko se kopu k dodělávkám.

Ale vlaky si definitivně beru, už se mi sbíhají sliny.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od TonyHazard »

Polarfox píše:........Ale vlaky si definitivně beru, už se mi sbíhají sliny.
To se mi hodí, ale pohni si s tím :) Stavím vnukovi pancéřový vlak, mám základ a potřebuji nějaký detaily. Když tak začni nějakým spojeneckým, nejlépe anglickým. :)
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 15/10/2011, 22:40, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11609
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

Inu Pátračí, jednou je to dobré a jednou špatné. Nenaděláš nic, nicméně to v sobě máš a mi to víme a proto se těšíme, že zase jednou chytneš slinu. :up:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Zemakt - možná se už stalo. Mám za sebou neuvěřitelný den. Po určité práci ve které mi pomohli na Svazu letců jsem se nakonec telefonicky spojil s panem Norikem Harelem, o které jsem psal ve své práci o našich letadlech v izraelském letectvu. Volal mi z Tel Avivu.

Slíbil mi celou kolekci vzpomínkových materiálů. Pošle mi fotografie a to i ty na kterých je on s Ezerem Weismanem, dostanu jeho fotky s sČerným spitfirem a další adalší věci. Řekl mi, že moji práci o Leopoldovi Parmovi - je to zde:

http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=4423

svému příteli tedy přímo Leopoldovi, dnes Yehudovi Parmovi celou přečetl. Musel - tento muž ve stáří oslepl. Jeho sdělení, že ten starý voják se při ní rozplakal, protože mu připoměla 11 let - tvrdých ale i mimořádných - jeho života, a že to rozhodlo,že mi pomůže jak jen bude moci, mě vede zpět ke studiu a práci. Myslím si, že naše Palba v dohledné době půjde na trh s pracemi jaké jinde nejsou ani nebudou.

Už jsem zde takové práce a nebylo jich málo zveřejnil. A já tedy mohu slíbit, že budou další a bude to stát za to. Začínám se na to těšit. Ten člověk mě za moje práci pochválil a řekl, že jsou více než jen dobré. Takže nemůžu přestat.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4088
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

Výborně, Pátrači, lepší odměnu jsi za svou práci jistě dostat nemohl. Kam se hrabou nějaké peněžní honoráře za slova uznání od lidí, kterých se tvůj článek přímo týká. Gratuluji, kolego! Máš můj hluboký obdiv.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Patraci, Ty proste umis a mas talent a zkusenosti. Tak do toho. Obohacujes Palbu a nas vsechny. Ja jsem obycejny vymetac hospodskych temat, ale dokazu ocenit dobre prace. A taky to napsat :up:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Pátrač píše:Já nedělám na ničem. No na ničem. Dodělávám jeden starý slib ale moc mi to nejde. Obtížně hledám motivaci vůbec něc psát. A popravdě řečeno mám obavu že tak hned něco nenapíšu.

fandím všem kdo pracují.

Já budu čekat jestli najdu chuť .
Jsem na tom úplně stejně. :(
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Tak to jsme už tři. :(
さようなら。
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

No snad se nám to kluci polepší, já už jsem na startu.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Destroyman píše:Tak to jsme už tři.
čtyři...

Když si vzpomenu kolik dokopávání stál můj zatím poslední článek :neutral:
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Páni, tak to je škoda,lebo Vaše články čítali a stále čítajú aj ľudia čo s dianím na Palbe nemajú nič spoločné. A je ich dosť. Oni nemôžu za výčiny pár prispievateľov , alebo smerovaniu kam sa niktoré témy uberajú. To ako keby si spisovateľ čitateľsky úspešného diela povedal - "Serem na to, lebo pár kolegov nemá na niektoré veci rovnaký názor ako ja a to množstvo mojich čitateľov je mi ukradnutých" . Originálna Česko a Slovenská historicko-vojensko-technická tvorba je relat. veľmi chudobná a tí čo vedia, by ju mali obohacovať a rozširovať. Možno som to napísal príliš teatrálne, ale faktom je, že veľa domácich odborných kníh má menej čitateľov, ako Vaše články.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

rabo píše:"Serem na to, lebo pár kolegov nemá na niektoré veci rovnaký názor ako ja a to množstvo mojich čitateľov je mi ukradnutých
Ale ne. Teda aspoň u mě ne. Prostě normální autorská krize. Mám matroš jak na Skeletovy piráty, tak na ty Rosomákovy "argentinský" ponorky, jenže se nějak nemůžu dokopat k tomu, abych si sednul k bedně a vyprdnul ze sebe něco, co by stálo aspoň za ten prd. Čili jediná "literatůra", kterou jsem ze sebe za poslední měsíc vytřískal, byla tenhle report na mou ksichtoknihu:

Pár postřehů ke včerejšímu koncertu Jasné Páky v Prysku.

- Příjemným zjištěním byl zjev Davida Kolera za bubnama.
- Méně příjemným zjištěním byl Petr Váša za mikrofonem. Opravdu nechápu, proč Michal Ambrož přepustil frontmanství zrovna takovému tajtrlíkovi. Ovšem Vášovi rozumím. Jeho dementní básničky ho patrně neuživí a do výrobního procesu se mu nechce.
- Na postu vokalistek došlo k omlazení kádru. Ambrož mj. nahradil svou ženu svojí dcérkou, čímž možná zahájil předávací proces, jehož výsledkem by v budoucnu mohlo být přenechání všech postů potomkům, takže by Jasná Páka v modu Junior mohla existovat třeba ještě padesát let. Mínusem je, že díky omlazovacímu procesu už v kapele není místo pro její sexsymbol Jamajku Koblicovou.
- Překvapila mě nepřítomnost obou bráchů Zatloukalů, zbyl jen jeden.
- Nebožtíka Ivana Wünsche u basy nahradil Marta Minárik. Tím se to ovšem posunulo někam jinam, protože Minárik na rozdíl od Wünsche svůj nástroj skutečně ovládá. Sympatické je, že Minárik rezignoval na imidž slovenského elegána a snaží se k Wünschovi přiblížit aspoň v otázce stajlingu a dyzajnu. Zatímco Wünsch posledních padesát let života vypadal jako zombie, Minárik momentálně vypadá jako by přespával na nádraží a trvalým bydlištěm mu byl obecní úřad.
- Zvuk dobrej.
- Playlist sestaven klasicky novými kousky a starými hity. Dobré bylo, že aspoň Špinavou holku a Pal vodsaď hajzle Ambrož (zatím?) nenechává prznit tatrmanem Vášou a zpívá to sám. Majolenku (a pár dalších věcí) si s chutí zavřéskal starý bručoun Koler.
- V playlistu mi chyběly Brejle a Máma táta, hymna českých pankáčů Paralet naštěstí zazněla.
- Mladá Ambrožová je asi pěkná semetrika, protože se furt mračí.
- Zatloukal má rád lahvovou Plzeň, leč v časech nouze nejvyšší nepohrdne ani hnusným kelímkovým Lobkowiczem, kterýžto mu nabídl kdosi z publika.
- Publikum bylo různorodé. Nechyběli „Ozzáci“ ani „Ivušky“, přišourala se i jedna paní o berlích. Bylo vyprodáno.

Závěrečné resumé: Ale jó, dalo se. Příjemná vzpomínka na doby, kdy kurvy dávaly za párek a ještě z něj daly člověku kousnout:-)
さようなら。
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

No a já si teď asi s kolegovou pomocí vystřihnu FAQ ke schopnostem Gripenu. Myslím že je to nezbytné. :D
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Pět.
A-10 jsem onehdá avizoval na "za rok"; netušíte, kolik času mi ještě zbývá, než budu muset ohlásit zpoždění?

Nemám náladu psát vůbec nic, dokonce ani na svůj blag, pokud mne někdo přímo neprovokuje hlásáním nepravd. Nechce se mi ani napsat zhodnocení Benjamina Maraudera, co jsem včera otestoval. Ale to může být tím, že 7 hodin denně poslouchám a snažím se pochopit a zapamatovat si kecy v angličtině a potom už fakt nemám náladu sedět u mašiny a číst a snažit se pochopit kvanta dalších věcí v angličtině. A vlastně ani češtině nebo jakémkoli jiném jazyce.
Ale povedlo se mi koupit knihu "Konstrukce letadel" někdy z 50. let, kde jsou vysvětleny i věci, jako stringery. Takže až pak jednou budu dopisovat kapitolu o konstrukci, nebude to už takový problém.

Pátračovi gratuluju.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Že bych se taky přidal k těm pěti :) Mám spoustu materiálu, ale nějak mi nezbývá čas, psát po večerech, po pulnoci mě to už nějak nebere...

Ale už jsem si koupil do iPadu pages, tak se to snad zlepší :) a mám v merku klavesnici s deklem, to se bude psát v posteli hned líp :)

Ještě něco málo ke srazu v Otrokovicích, nebylo by lepší ho udělat až po novém roce? Konec roku je vždycky hooodně narvaný....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“