REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od jarl »

Jen se do toho pusť. S Thajci žádné plány nemám.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
t.hajek
7. Major
7. Major
Příspěvky: 442
Registrován: 26/2/2009, 12:03
Bydliště: Praha

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od t.hajek »

Původně jsem avizoval 4. křížovou výpravu na konec června, což právě nastalo. Termín bude zpožděn bez upřesňujícího data.
Vstoupila do toho báječná anglická kniha o 4. výpravě kterou musím přeložit, báječná 900 stránková česká kniha o křížových výpravách kterou musím přečíst, a příšerná kniha označovaná jako Nový občanský zákoník, které mám z práce plnou hlavu.

Takže pardon, a stejně bude dřív ta třetí..
ObrázekObrázekObrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Johan »

ad.Pátrač:
Díky za reklamu. Ale "vono to" nepůjde tak jednoduše. To-co smolím je určeno pro knižní vydání, byť jako klubová publikace. Je předjednáno, že 2 měsíce po té, co text vyjde v "papírové" podobě ho budu moct "hodit" na net. Ne dříve! V tuto chvíli počítám s tím, že prioritu dostave "má rodná" Palba a hned po ní půjdou další stránky, které s námi na věci spolupracují (myslím, že víš o které jde). V jednání jsou ještě alespoň jedny stránky, ale jejich postoj k presidentu Benešovi je i pro mne dóóóst hutnej (a to už je co říct), takže ještě nevím ... Leč každopádně hodlám dohodu dodržet. Tedy-buď mi to nebudou chtít vydat (třeba proto, že je to móóóc málo rozsáhlé :twisted: :mrgreen: :twisted: ), a pak "to" půjde na net ihned. Nebo nejdříve 2 měsíce po knižním vydání.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ad. cover72:
Přeci jen se budu snažit preferovat "papír". Takže na Palbu půjde text po jednotlivých kapitolách (diskuse pak k celému textu) a ke kapitolám přicvaknu i "místně příslušné" přílohy. Odkazy budou samostatně-k celku. Pakliže to admini dovolí, tak přihodím noticku s kontaktem na vydavatele. Pakliže ne, tak ho budu, bez problémů, poskytovat formou os.z.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Lord »

Johan píše:Přeci jen se budu snažit preferovat "papír". Takže na Palbu půjde text po jednotlivých kapitolách (diskuse pak k celému textu) a ke kapitolám přicvaknu i "místně příslušné" přílohy. Pakliže to admini dovolí, tak přihodím noticku s kontaktem na vydavatele.
Johane a o čem ta práce má přesně být? Podrobně tragický rok 1938 z různých úhlů pohledu včetně armády? Pátrač psal o velkolepém projektu. Můžeš to pak dát jako celek e-knihu? Jinak po částech na Palbu jako články.
Jo a klidně můžeš přihodit noticku na vydavatele. Kdyby Ti to nevyšlo možná by jsi mohl i něco prodávat přes Palbu, ale rád bych to předtím viděl. Ovšem kniha je rentabilní, pokud se prodá alespoň 2000 výtisků. Jinak ale existují nízkonákladové vydání či ta klubová a to vyjde lépe.
Třeba http://www.librix.eu/cz/ výroba knihy už od od 10 ks, přes Palbu máš potenciál prodat třeba 100 kousků, když bude zájem, kdyby jste spojili síly jako kolektiv autorů.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Johan »

V zásadě by kniha měla držet dvě nosné linie. Jednak nahlédnout naše přípravy na válku a zároveň konečné rozhodnutí politických představitelů v celkovém kontextu 1.RČS. A jednak porovnání zainteresovaných hráčů téhle středoevropské (de-facto) předválečné konfrontace. Samozřejmě, že jsou obě linie propojeny. Nejde tedy jen o armádu, ale (jak už to mám, NUDNĚ, ve zvyku) i o politiku a ekonomiku celého tohoto prostoru ...
P.S.:
Samozřejmě-"hodím" to do Československa ... :twisted: :!: :twisted:
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Lord »

Hmm, tak to zní dobře. O Československu to bude kompletní rozsáhlé pojednání spolu s prácemi Pátrače. Dyžtak mi potom pošli SZ, odkazy na weby kam všude to dáš, dík.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Johan »

S potěšením 8-)
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Pátrač »

Snad to k něčemu bude, já se pokouším dokončit poslední reorganizaci ale už jsem to jednou Johanovi poslal a nyní to předělávám,jelikož jsem tam měl chybu a při její opravě jsem narazil na další možnosti a nyní mi to bobtná jako když řekněš hrnečku vař. A to mám ještě dodělat poslední válečné plány a doktrínu. FUjtajxl, to je fuška.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od TonyHazard »

Tak jsem se konečně téměř po roční pauze "dokopal" k práci. Nevím, za jak dlouho by se zde měly postupně objevit některé typy amerických lehkých tanků ( například M3, M5, M22, M24, dále stroje na jejich podvozcích, jako jsou M19 či M41), ale hlavní je, že jsem opět našel chuť tvořit a úplně nepohřbil několikaměsíční práci.
Bohužel jsem včera zjistil, že ve stávajících článcích se mi díky "spolehlivému" albu "Imageshack" ztratilo několik desítek fotek a obrázků, což nyní opravuji a doplňuji. Další byly záhadným způsobem poškozeny. Tuto práci upřednostňuji, tak články budou muset počkat.

Dopl. : Tímto varuji ostatní uživatele před ukládáním na podobná alba, neboť na nich se časem uložené obrázky a fota ztrácejí. Doporučuji naše uložiště "Album".
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Guderian »

Mám doma několik deníků jednoho desátníka z jezdecké brigády rakouskouherské armády z první světové války. Budu je v budoucnu postupně dávat do elektronické podoby, protože už teď jsou některé pasáže stářím nečitelné a bude to jen a jen horší. Takže jsem se chtěl zeptat, jestli by bylo žádoucí, kdybych je místo k sobě do počítače zapisoval sem - jednak je to bezpečnější, protože můj první pokus je přepisovat skončil s rozbitím starého notebooku a ztrátou veškeré práce a druhak tady by to i mohlo někoho zajímat a někdo by mohl poradit a opravit např. názvy měst, které občas luštím jen těžko.

Takže byl by tady na palbě o to zájem? Případně kam bych to měl psát?
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od jarl »

Zájem by určitě byl a mohl bys to dát třeba do této sekce: http://www.palba.cz/viewforum.php?f=92 . Něco podobného už tu před časem prezentoval Deystroyman: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=92&t=5246 a rádi se přečteme i tvé deníky.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Guderian »

jarl píše:Zájem by určitě byl a mohl bys to dát třeba do této sekce: http://www.palba.cz/viewforum.php?f=92 . Něco podobného už tu před časem prezentoval Deystroyman: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=92&t=5246 a rádi se přečteme i tvé deníky.
A myslíte, že bych sem měl psát komplet všechno, nebo vybírat jen zajímavé pasáže?
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Zemakt »

Samozřejmě, že vše. :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Guderian »

A ještě jedna otázečka. :D Bylo by lepší psát to sem postupně, nebo to sem dát až to budu mít úplně všechno?
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od jarl »

No, z mého pohledu by bylo lepší to rozdělit na několik pokračování, ale to záleží čistě na tobě.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Guderian »

A je nějak možné zařídit, aby byly přepisy deníků hezky za sebou? Nechtěl bych zároveň mezitím mít diskusi, či různé technické připomínky. To patří na konec.
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Pátrač »

No kolegové s plnou vážností jsem zahájil práce na další reportáži o pravěké opevnéné lokalitě, tentokrát to bude Hrad u Bílovic. Zatím to vypadá nadějně, snad to tak také dopadne.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Tkuh »

Guderian...já osobně bych to udělal jako sérii článků, každý do svého tématu nebo třeba zabrat místo na pět?? dílů a nakonec vložil odkaz na další část. Právě destroyman byl tohohle dobrým příkladem.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Lord »

Guderian píše:Takže jsem se chtěl zeptat, jestli by bylo žádoucí, kdybych je místo k sobě do počítače zapisoval sem - jednak je to bezpečnější, protože můj první pokus je přepisovat skončil s rozbitím starého notebooku a ztrátou veškeré práce a druhak tady by to i mohlo někoho zajímat a někdo by mohl poradit a opravit např. názvy měst, které občas luštím jen těžko.
Ahoj, nevím, jestli je to na Palbě bezpečnější, ale teoreticky ano, aspoň dokud bude fungovat a platit se hosting. Můžeš to psát do Wordu a pak sem zkopírovat, což je možná vůbec nejlepší řešení.
Guderian píše:A ještě jedna otázečka. Bylo by lepší psát to sem postupně, nebo to sem dát až to budu mít úplně všechno?
Záleží jak to máš dlouhý, nemá cenu sem dávat krátké zápisky, ale optimální je rozumná délka a rozdělit na části. Prostě pracuj průběžně.
Guderian píše:A je nějak možné zařídit, aby byly přepisy deníků hezky za sebou? Nechtěl bych zároveň mezitím mít diskusi, či různé technické připomínky. To patří na konec.
Nu, trochu logiky, nejdřív chceš komentáře k názvům měst, a tak. Pak zase nechceš připomínky, ale na Palbě to tak obvykle děláme. Jinak je možné článek zamknout, nebo to dělat jako Michan, odkazovat debatu do samostatného vlákna.
Zatím se ukaž, uvidíme, něco sem hned nasyp :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od jarl »

Staré téma Redakční plán jsem uzamkl, protože na Palbě bylo zřízeno nové: http://www.palba.cz/viewforum.php?f=381, kde si každý může v příslušných vláknech obnovit své staré rezervace, které pro Palbu hodlá zpracovat. Doporučuji všem autorům prostudovat nová rezervační pravidla: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=381&t=5832 a případné dotazy a připomínky směřovat sem: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=381&t=5831
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“