Nalezeno 443 výsledků hledání

od Barrymore
28/4/2026, 08:25
Fórum: Fotografie, vtipy, citáty
Téma: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - letectví
Odpovědi: 1548
Zobrazení: 149795

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - letectví

STOVL? Short Take Off Vertical Landing?

Není to nějaký Brandengurg?
od Barrymore
23/4/2026, 08:47
Fórum: Fotografie, vtipy, citáty
Téma: Vtipy
Odpovědi: 8057
Zobrazení: 2263897

Re: Vtipy

vencour píše: 22/4/2026, 22:37 scr.jpgV příloze obrázek s popisem ulic okolo velvyslanectví Ruské federace :-) (omlouvám se, pokud to znáte)
Chybí popis Navalného vyhlídky vedle letohrádku.
od Barrymore
6/3/2026, 08:20
Fórum: Fotografie, vtipy, citáty
Téma: Vtipy
Odpovědi: 8057
Zobrazení: 2263897

Re: Vtipy

jean píše: 5/3/2026, 08:59 Raz som hral taky futbalovy zapas. My sme dali tri goly, super 9 a skoncilo to 6:6 :lol:
V okresním přeboru přípravek standard :D Tam se zásadně kope na tu bránu, která je blíž.
od Barrymore
11/11/2025, 13:01
Fórum: Fotografie, vtipy, citáty
Téma: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - letectví
Odpovědi: 1548
Zobrazení: 149795

Re: Raritní a zajímavé fotografie - letectví

Tak jsem vyměknul a zeptal se na tu fotku Gemini. Aspoň už vím, co to není:

Fotografie zachycuje letoun Albatros C.I rakousko-uherského letectva během průzkumného letu nad obcí Liběšice v roce 1916, v období první světové války.
od Barrymore
12/10/2025, 17:47
Fórum: Letadla
Téma: McDonnell Douglas F-15 Eagle
Odpovědi: 1256
Zobrazení: 235849

Re: McDonnell Douglas F-15 Eagle

A jinak jedna Tamara sice letoun zjistí, ale přesně nezaměří, to má jean pravdu. Na to jsou potřeba tři. Jedna Tamara = 8x T-815, což jsou tři stanoviště + planžet. Jedno stanoviště = T-815 8x8 s anténním systémem + T-815 6x6 s přístrojovým kontejnerem. Zjištění polohy cíle je možné pouze, pokud si...
od Barrymore
12/10/2025, 17:40
Fórum: Letadla
Téma: McDonnell Douglas F-15 Eagle
Odpovědi: 1256
Zobrazení: 235849

Re: McDonnell Douglas F-15 Eagle

Systemy na bazi Tamary nejsou schopny zamerit letadllo? No, jak které systémy a jak které letadlo. Vzato fundamentálně, holky (Ramona, Tamara, Věra) v typické konfiguraci zaměří jakýkoli impulsní signál, který dopadne současně na střední a obě boční stanoviště. Ze signálu umí určit typ radaru i pro...
od Barrymore
9/10/2025, 08:30
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Český moderní bojový tank T-72M4 CZ
Odpovědi: 584
Zobrazení: 128623

Re: Český moderní bojový tank T-72M4 CZ

To na kalkulačce pořád nic nemění. Bejt zručný zámečník neznamená, že si uděláš motor a automatickou převodovku schopnou přenést 1000 koní. To co říkáš je klasická kovařina. V tom jsme byli, jsme a budeme dobří. K čemu to je, když musíš jednotky motorů a převodovek, turba, a jiné píčoviny řešit v t...
od Barrymore
11/8/2025, 08:37
Fórum: Letecká technika
Téma: L-410 Turbolet
Odpovědi: 408
Zobrazení: 77311

Re: L-410 Turbolet

Až mi ukápla slza, když po něm naši potomci lezli. Trochu smutný konec jako atrakce pro prcky.
od Barrymore
23/4/2025, 10:12
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR
Odpovědi: 1236
Zobrazení: 328890

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Já nevím proč, ale ty šestikolky se mi líbí čím dál víc. Když koukám na to, jak to vypadá na Ukrajině a jaké máme mobilizační zdroje, tak mě napadá že bychom měli "Nafta šetří pot, vole!" vzít doslova. Bigo družstvo bych posadil do dvou šestikolek. V každé řidič, střelec, velitel, trojmužn...
od Barrymore
23/3/2025, 18:04
Fórum: ČSSR, ČR, SR
Téma: platy příslušníků ČSLA
Odpovědi: 37
Zobrazení: 20012

Re: platy příslušníků ČSLA

V AČR jsem vždycky dostal akorát diplom a dva chlebíčky. Jo, jednou nás pustili dřív domů z práce.
od Barrymore
18/3/2025, 13:02
Fórum: Letecká technika
Téma: Vrtulníky Venom a Viper u AČR
Odpovědi: 876
Zobrazení: 127117

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Doufám, že bude penále, jinak nedostanou ani vejce!
od Barrymore
24/7/2024, 21:22
Fórum: Obrněná technika
Téma: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP
Odpovědi: 345
Zobrazení: 129208

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

TVL, já se picnu. Ve filmu je zprava, na téhle fotce zleva. Podle fleků na předku to bude asi ten samej mazlík. Já mám druhý vánoce!
Ještě mě napadlo, když jsem si zadělával na epilepsii čuměním na fotky na googlu: ono se číslo na mašině zamalovávalo, když se to natíralo těma rozpustnejma barvama?
od Barrymore
23/7/2024, 16:21
Fórum: Obrněná technika
Téma: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP
Odpovědi: 345
Zobrazení: 129208

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Danny: Díky. Tu knížku si seženu.

Asi to budou stejný odstíny jako na tý T-55 na fotce od tebe:
phpBB [video]
od Barrymore
23/7/2024, 15:51
Fórum: Obrněná technika
Téma: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP
Odpovědi: 345
Zobrazení: 129208

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Juraj: Myslíš to zubatý?
od Barrymore
23/7/2024, 15:48
Fórum: Obrněná technika
Téma: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP
Odpovědi: 345
Zobrazení: 129208

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Našel jsem jenom tohle: https://www.youtube.com/watch?v=JlnDe-i0DaI čas cca 7:50 - 8:20
Vypadá to na lidovou tvořivost těma rozpustnejma barvama, co se míchaly v kýblu. Kdyby ten film byl barevnej ...
od Barrymore
23/7/2024, 15:31
Fórum: Obrněná technika
Téma: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP
Odpovědi: 345
Zobrazení: 129208

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Mohol by si urobiť švédsku verziu. Nakúpili ich síce zo zásob bývalej NDR, ale generálkou prešli v ČR. https://tanks-encyclopedia.com/pansarbandvagn-501/ Jednak si ho chci udělat "naše", druhak nedělám, co nedokážu ani vyslovit :D Ale jo, vypadá drsně. Švédský barvy se mi líbí. Hlavně mas...
od Barrymore
23/7/2024, 15:13
Fórum: Obrněná technika
Téma: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP
Odpovědi: 345
Zobrazení: 129208

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Měl bych dotaz na znalé / pamětníky. Jezdilo u nás BVP-1 někdy v jiných barvách, než čistě zelená (bílá)? Dostal jsem kit k narozeninám a nechce se mi to dělat jednobarevné. Ptal jsem se strejdy Gůgla, ale na všech fotkách jsou zelené jak žabičky.
od Barrymore
12/4/2024, 11:57
Fórum: Organizace armády
Téma: Věznice v Brně
Odpovědi: 1
Zobrazení: 2141

Věznice v Brně

Měl bych dotaz na zdejší pamětníky. V Brně bývala věznice pro VZS, která určitě fungovala ještě v polovině 90. let. Jedná se o káznici na Cejlu, nebo to bylo jinde?
od Barrymore
2/8/2023, 18:47
Fórum: Dějiny kultury a vědy
Téma: Záhadná symbolika barev - státní znaky a jiné
Odpovědi: 113
Zobrazení: 37122

Re: Záhadná symbolika barev - státní znaky a jiné

Na základě toho, že už Boleslav Chrabrý měl za rodové barvy červenou a bílou, soudím, že přesně 23. února, v 10 hodin a 5 minut dopoledne, někdy kolem roku 966, připluli předkové Poláků z Indonésie do Monaka. Odtud vyrazili na severovýchod a cestou přes Alpy se od nich odštěpili Tyrolové a Hesseni. ...
od Barrymore
1/8/2023, 09:32
Fórum: Dějiny kultury a vědy
Téma: Záhadná symbolika barev - státní znaky a jiné
Odpovědi: 113
Zobrazení: 37122

Re: Záhadná symbolika barev - státní znaky a jiné

Jenom jestli ony všechny ty kombinace barev černá/žlutá, červená/bílá apod. nebudou jenom pragmaticky zvolené, aby v tehdejších bitvách pikolíci poznali, kde mají šéfa. Pak už se k tomu jenom vymyslela nějaká motivačně-mnemotechnická pomůcka, aby to negramotní synci nezapomněli. Proč je na vlajce or...

Přejít na rozšířené vyhledávání